Wednesday, June 9, 2010

Graffititurism: Uus probleem "puhtas" maailmas?

Sattusin ühe artikli otsa, mis räägib selle-aastasest graffitifoorumist Austraalias ja olen šokeeritud, kuidas graffiti ajab kihevile vaikselt kogu "puhta" maailma!
Writer'itest räägitakse ametnike poolt kui terroristidest, kes tuleks vangi panna. Tavakodanike kommentaaridest ei hakka parem rääkimagi, sest mõni arvab, et on väga aus tappa noaga teismeline, kes su garaaži peale täägib (tuues näiteks kodaniku nimega Bruce Emery).
Nüüd siis peetakse joonistajaid juba internatsionaalseteks vandaalideks, kes teistes riikides sõpru külastades täägimas käivad. Kokku on neid lausa 178! Ma ei taha teadagi palju raha selle alla maetud on, et juba see number kokku liita.
Kas Osama on nii muuseas koopast üles leitud?
Tundub nagu praegusel, majanduslikult raskel, ajal mõtlevad kõrged härrad aina uusi mooduseid, kuidas riigi eelarveid täita ning kuidas ennast tähtsaks teha. Milleks on vaja kahtlase varjuga osakondi, kus istuvad ignorantidest keskealised inimesed, kes terve elu on arvanud, et pikad juuksed on hipidele ja tatoveeringud pättidele?
Kõige huvitavam osa kogu artikli juures oli see, et avalikuse graffiti aktsepteerimist peetakse halvaks nähtuseks! Kas mitte üldsusel pole kõige suurem sõna? Mis ajast riik ja politsei kirjutavad ette rahvale, mis tohib tänaval olla ja mis mitte?
Tsiteeriksin siia lõppu Bruce Emery poolt mõrvatud nooruki ema: "See on ju kõigest värv!"

Minu kaks senti, yo!

Artiklini pääsed siit.
Ja huvitava hommikusaate klipini siit.

via ILG

1 comment:

Maarja-Liisa said...

Ja see ongi tõepoolest kõigest värv! Jube, mis tehakse maailmas ikka. :/