Tuesday, October 29, 2013

Keuz omas elemendisSelles Kesk-Bretoonimaa kuues eri talupidamises toimunud projektis osales 6 kunstnikku (skulptor, klaasikunstnik, maalikunstnik, fotograaf...). Peamiseks ideeks oli tuua kaasaegne kunst sinna, kus seda tavaliselt pole võimalik näha...loomade, põldude ja keldrite vahele.

Esimene projekt oli väga edukas tänu heale meediakajastusele ja kartmatutele metseenidele, mistõttu proovib mittetulundusühing "Champs d'Expression" (ehk "Väljenduslikud põllud") seekord laienenda, aga jääda samas truuks oma algsele ideele ja jääda eemale linnast, moest ja kasumit taga ajavast kunstiturust. Selle projekti taga on siiras soov viia kokku kunstnikud ja põllumehed, nendevaheliste sidemete ja sõprussuhtete loomise eesmärgil.

Selle freski eripäraks on see, et see tehti otse traditsioonilisele bretooni kivile ja traditsioonilise bretooni talumaja otsaseinale. Iga kivi puhastati surveveega ja kaeti alusvärviga, et kivile saaks kanda aerosoolvärvi. KEUZ töötas selle projekti kallal 60 tundi, 2013. aasta veebruarist maikuuni.

No comments: